Avroliqada I turun bütün nəticələri

UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin I turuna yekun vurulub.

 

Demokrat.az xəbər verir ki, turnirdə yeganə təmsilçimiz "Qarabağ" səfərdə “Sportinq”lə üz-üzə gəlib və 0:2 hesabı ilə uduzub. 

 

“Ağdam təmsilçisinin yer aldığı E qrupunda  "Arsenal" Londonda Ukraynanın "Vorskla" klubunu üstələyib (4:2).

 

İlk turda  üç Türkiyə təmsilçisindən yalnız "Beşiktaş" meydanı 3 xalla tərk edib. "Qara qartallar" debütant "Sarpsporq" üzərində 3:1 hesabı ilə inamlı qələbə qazanıb. İstanbulun "Fənərbağça" klubu Zaqrebdə "Dinamo"ya bacara bilməyib (1:4). Son Türkiyə kubokunun sahibi  "Akhisarspor" isə "Krasnodar"a doğma meydanında minimal hesabla məğlub olub (0:1). 

 

Oyunların nəticələri belədir: 


20 senytabr


Avropa Liqası


Qrup mərhələsi, I tur 

 
A qrup


AEK (Larnaka, Kipr) - "Sürix" (İsveçrə) 0:1

"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Bayer" (Almaniya) 2:3

 

B qrupu


"Seltik" (Şotlandiya) - "Rusenborq" (Norveç) 1:0

"Leyptsiq" (Almaniya) - "Zaltsburq" (Avstriya) 2:3

 

C qrupu


"Kopenhagen" (Danimarka) - "Zenit" (Rusiya) 1:1

"Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Bordo" (Fransa) 1:0

 

D qrupu

 

"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) 4:1

"Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Anderlext" (Belçika) 1:0


E qrupu


"Arsenal" (İngiltərə) - "Vorskla" (Poltava, Ukrayna) 4:2

"Sportinq" (Lissabon, Portuqaliya) - "Qarabağ" (Azərbaycan) 2:0
F qrupu


"Düdelanj" (Lüksemburq) - "Milan" (İtaliya) 0:1

"Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Betis" (İspaniya) 0:0


G qrupu


"Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya) 2:0

"Vilyarreal" (İspaniya) - "Reyncers" (Şotlandiya) 2:2

 


H qrupu


"Latsio" (İtaliya) - "Apollon" (Kipr) 2:1

"Marsel" (Fransa) - "Ayntraxt" (Almaniya) 1:2

 

I qrupu


"Beşiktaş" (Türkiyə) - "Sarpsporq" (Norveç) 3:1

"Genk" (Belçika) - "Malmö" (İsveç) 2:0


J qrupu


"Akhisarspor" (Türkiyə)- "Krasnodar" (Rusiya) 0:1

"Sevilya" (İspaniya) - "Standard" (Lyej, Belçika) 5:1


K qrupu


"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Astana" (Qazaxıstan) 2:2

"Renn" (Fransa) - "Yablonets" (Çexiya) 2:1


L qrupu 


PAOK (Yunanıstan) - Çelsi" (İngiltərə) 0:1

"Videoton" (Macarıstan) - BATE (Belarus) 0:2

 

 

21 Sentyabr 2018, 09:21   
loading...
Ən çox izlənənlər
Xəbərlər
SON XƏBƏRLƏR

Ən son xəbərləri səhifəmizdən də izləyin

ß