Respublika Olimpiya Velosiped Məktəbi öndə gedir — FOTOLAR

Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyası (AzVİF) və Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə velosiped idman növü üzrə 12-14 iyul tarixlərində Bakı və Xızı rayonunun ərazisində ölkə birinciliyi keçirilib. 


Demokrat.az xəbər verir ki, yekun nətiyəyə görə 36 medaldan 23 medalı məktəbin idmançıları qazanmışdır. Bu idmançılarla məktəb rəhbərliyinin, o cümlədən məşqçi-müəllimlərin qurduğu işin və çəkilən zəhmətin  nəticəsidir. 


İyulun 12-14-də keçirilmiş şose velosipedinin fərdi və qrup ötüşməsi üzrə  Azərbaycan birinciliyinin qalibləri aşağıdakılardı.


U15 qızlar / Fərdi ötüşmə (6 km) - l yer Radha Şabanova (ROEQİUGVM), 


ll yer-İradə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),  


lll yer-Fatimə Əfqanzadə (ROEQİUGVM)


U15 oğlanlar / Fərdi ötüşmə (6 km)- l yer  Vüsal Kazımov (ROEQİUGVM),  


ll yer-Hüseyn Nərimanov (ROEQİUGVM),  lll yer-Əli Xabayev (7İOEUGİM)


U15 qızlar / Qrup ötüşməsi (14,4 km)- l yer Radha Şabanova (ROEQİUGVM),  


ll yer-İradə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),  lll yer-Fatimə Əfqanzadə (ROEQİUGVM)


U15 oğlanlar / Qrup ötüşməsi (14,4 km)- l yer Hüseyn Nərimanov (ROEQİUGVM),  


ll yer-Vüsal Kazımov (ROEQİUGVM),  lll yer- Mirsaleh İbadov (ROEQİUGVM)


U17 qızlar / Fərdi ötüşmə (10 km)- l yer Lalə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),  


ll yer- Viktoriya Sidorenko (7İOEUGİM),  lll yer-Məleykə İsgəndərova (ROEQİUGVM)


U17 oğlanlar / Fərdi ötüşmə (10 km)- l yer Nikita Sıtov (ROEQİUGVM),  


ll yer-Nofəl Nuriyev (Neftçi İKİB),  lll yer -Mustafa Muxtarlı (7İOEUGİM)


U17 qızlar / Qrup ötüşməsi (40 km)- l yer Lalə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),  


ll yer-Gülşən İsmayılova (7İOEUGİM),  lll yer- Məleykə İsgəndərova (ROEQİUGVM)


U17 oğlanlar / Qrup ötüşməsi (60 km)- l yer Nikita Sıtov (ROEQİUGVM), 


ll yer- Mustafa Muxtarlı (7İOEUGİM), lll yer- Nofəl Nuriyev (Neftçi İKİB)


Gənc qızlar / Fərdi ötüşmə (20 km)- l yer Ayan Xankişiyeva (ROEQİUGVM), 


ll yer- Elfanə Camalova (ROEQİUGVM), lll yer- Mələkxanım İsmayılova (ROEQİUGVM)


Gənc oğlanlar / Fərdi ötüşmə (20 km)- l yer Əmral Əbdüləzizli (7İOEUGİM), 


ll yer- Nəcəf Bağırov (ROEQİUGVM), 


lll yer- Şahin Eyvazov (ROEQİUGVM)


Gənc qızlar / Qrup ötüşməsi (60 km)- lyer Ayan Xankişiyeva (ROEQİUGVM), 


llyer- Elfanə Camalova (ROEQİUGVM), lll yer- Mələkxanım İsmayılova (ROEQİUGVM)


Gənc oğlanlar / Qrup ötüşməsi (85 km)- l yer Şahin Eyvazov (ROEQİUGVM), 


ll yer- Nəcəf Bağırov (ROEQİUGVM), lll yer- Əmral Əbdüləzizli (7İOEUGİM)

17 İyul 2019, 19:05   
loading...
Ən çox izlənənlər
Xəbərlər
SON XƏBƏRLƏR

Ən son xəbərləri səhifəmizdən də izləyin

ß